مرکز تجارت جهانی فردوسی
میدان فردوسی, تهران, ایران

مرکز تجارت جهانی فردوسی به عنوان یکی از بزرگترین مراکز تجاری اداری تهران در ۱۴ طبقه و سطح زیربنای حدود هفتاد هزار مترمربع در حال احداث می باشد.
هدف از احداث بنای کم‌نظیر و بیادماندنی مرکز تجارت جهانی فردوسی به عنوان اولین مجتمع مدرن تجاری بین المللی با معماری کلاسیک و فاخر، ضمن رعایت استانداردهای جهانی، ایجاد نگاهی نو و بدیع در زمینه ساخت این قبیل مراکز در ایران در سطح و اندازه جهانی می باشد.
موقعیت دیپلماتیک خیابان تاریخی فردوسی تهران و حسن شهرت آن و همچنین ایجاد مرکزی با حضور برندهای معتبر جهانی، قطعا سبب هم افزایی و رونق هر چه بیشتر این منطقه به عنوان مرکز مبادلات ارزی کشور و محل مراجعه گردشگران خارجی خواهد گردید.

 

مشخصات عمومی پروژه:

۷۰۰۰۰ متر مربع زیربنا در ۱۴ طبقه
۵ طبقه پارکینگ با ظرفیت ۱۲۰۰ واحد
۵ طبقه تجاری شامل ۳۸۸ واحد
۲ طبقه اداری شامل ۷۴ واحد در ۱۰۰۰۰ متر مربع فضا
۵۰۰۰ متر مربع رستوران و فودکورت ، سالن حراج و مجالس
۵۰۰۰ متر مربع نمایشگاه دائمی طلا و جواهر ؛ ساعت ؛ سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی
۲۰۰۰ متر مربع فضای ورزشی
لیفت بالابر برای اتومبیل در کلیه طبقات مثبت و منفی
۱۰ لاین آسانسور مسافربر با ظرفیت ۱۵ نفر
۲ لاین آسانسور پاناراما در ورودی ها
کارواش نانو؛ مرکز خدمات خودرویی
فضای نصب خودپرداز برای بانک ها و موسسات به صورت ایمن

 

تلفن تماس: ۵-۶۶۳۴۱۱۰۱
خط ویژه: ۶۱۹۰۸
آدرس: ضلع جنوب شرقی میدان فردوسی
پست الکترونیک:info@fwtc.ir

جزئیات تکمیلی

همکف

ویژه ی صرافی هاصرافی ها یکی از ملزومات اصلی و  ویژه در مراکز تجارت جهانی محسوب می شوند. جایی که بازرگانان با امنیت کامل در آن بتوانند تبادلات ارزی خود را به انجام برسانند. در این مرکز به دلیل  استقرار صرافی ها در محدوده ی خیابان فردوسی ، امکانات و خدمات  ویژه ای در نظر گرفته شده تا صرافی ها بتوانند خدمات خود را با امنیت خاطر بیشتری ارائه کنند. از جمله این خدمات می توان به نصب تابلو اعلام  قیمت ارز در طبقه مخصوص صرافی ها ، طراحی واحدها بر اساس مشخصات فنی مورد نیاز جهت اخذ مجوز صرافی و دقت در سیستم های امنیتی بکار رفته اشاره داشت.

طبقه ی اول

صرافی و سکه ، طلا ، جواهرات و ساعتبا توجه به حجم بالای تردد مردم به خارج از کشور و همچنین گسترش شبکه های ارتباطی ، توقع خریداران نسبت به فضاهای تجاری تغییر یافته است . امرروزه شهروندان و گردشگران ترجیح میدهند در مراکز تجاری که از امکانات مناسبی نظیر پارکینگ، رستوران و کافی شاپ ، صندوق امانات اجناس خریداری شده ، فضای نگهداری کودک و تهویه مطبوع برخوردارند ضمن لذت بردن از خرید، محیط متفاوتی را تجربه نمایند. ارتفاع ۶ متری سازه در بخش تجاری در کنار نورپردازی مناسب از نکات بسیار کلیدی در ایجاد فضای آرام برای تجار و بازدیدکنندگان می باشد.

طبقه ی دوم

كارگزاران بورس

طبقه ی سوم

 اولین نمایشگاه دائمی طلا؛ جواهر ؛ نقره ؛ سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی

در ۵۰۰۰ متر مربع فضا و شامل:

 • ۱۷۰ واحد تجاری ؛
 • ۲۰ واحد مخراج کاری ؛
 •  آزمایشگاه صدور اصالت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی

در این نمایشگاه امکانات و شرایط ویژه برای فعالیت اقتصادی مهیا گردیده . همچنین غرفه ها به صورت یکسان و مبله شده طراحی و تحویل می گردد که شامل سیستم امنیتی، گاو صندوق و مبلمان می باشد.

 

طبقه چهارم

 فودکورت و سالن همایش ، سالن تشریفات ، رستوران سنتی

بیش از ۷۵۰۰ متر فضای تفریحی و خدماتی شامل :

 • فودکورت،
 • سالن همایش ،
 • سالن تشریفات ،
 • رستوران سنتی

 

طبقه ی ۵ و ۶

دفاتر اداریوجود ۷۴ واحد اداری در فضایی به مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع مکان مناسبی برای امور بازرگانی ، تجار ، دفاتر بیمه و هواپیمایی و شرکت های لیزینگ فراهم آورده همچنین و با توجه به طراحی مناسب و وجود ۱۲ لاین آسانسور که در چهار گوشه و ورودی ساختمان مستقر گردیده امکان تردد و دسترسی به واحدهای اداری بسیار آسان گردیده.

طبقه ی منفی ۱

بانک سنتر و هایپراستاریکی از طبقات مرکز تجارت جهانی فردوسی به شعب بانکی و موسسات مالی و اعتباری ، تحت عنوان بانک سنتر اختصاص یافته. طراحی و موقعیت این بخش از مرکز تجارت جهانی فردوسی به گونه ای خواهد بود که در ساعات پایان کار این واحدها، هیچگونه اثری از تعطیلی در سایر بخش های مجتمع به چشم نخورد. همچنین صندوق امانات موجود در این طبقه می تواند به صورت شخصی نیز  مورد استفاده قرار بگیرد.

 

طبقه ی منفی ۲ تا منفی ۶

 پارکینگ طبقاتی

۱۲۰۰ واحد پارکینگ در ۵  طبقه آسایش خاطر شما را در هنگام خرید فراهم میکند.

 

 طبقه ی منفی ۶
پارکینگ طبقاتی و مجموعه ورزشی
۱۲۰۰ واحد پارکینگ در ۵  طبقه آسایش خاطر شما را در هنگام خرید فراهم میکند. همچنین در طبقه منفی شش بخشی از امکانات رفاهی شامل مجموعه ی ورزشی ، کارواش ، تون آپ و مرکز خدمات خودرویی و نیز خشکشویی پیشرفته ای تعبیه شده.

نمای مرکز تجارت فردوسی

 

هدف از احداث بنای کم‌نظیر و بیادماندنی مرکز تجارت جهانی فردوسی به عنوان اولین مجتمع مدرن تجاری بین المللی با معماری کلاسیک و فاخر، ضمن رعایت استانداردهای جهانی، ایجاد نگاهی نو و بدیع در زمینه ساخت این قبیل مراکز در ایران در سطح و اندازه جهانی می باشد.

سبک معماری پروژه: کلاسیک
سبک معماری نما: کلاسیک ایرانی – برگرفته از معماری دوره سامانی و سلجوقی

شرکت ارتفاع گستران ساختمان

 

شرکت ساختمانی ارتفاع گستران ساختمان (سهامی خاص) به شماره ثبت ٢٣٦٤٠٤ در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکت های ساختمانی و عضو ارشد انجمن انبوه سازان کشور می باشد.
این شرکت در حوزه تولید انبوه مسکن در قالب شهرک های مسکونی – ویلایی، بلند مرتبه سازی و احداث مجتمع های تجاری اداری از تجارب ارزشمندی برخوردار است که استفاده از از روش ها و سیستم های کارآمد فنی مدیریتی در کنار توجه به رشد کمی و کیفی ساخت، موجب شده این شرکت نقش بسزایی در پیشبرد اهداف بخش عمرانی در کشور داشته باشد…

شرکت ارتفاع گستران ساختمان با سابقه ای ۳۵ ساله در امر ساخت پروژه های مسکونی، تجاری و اداری در داخل و خارج کشور یکی از قطب های مهم در عرصه ساخت و ساز در کشور می باشد. در ادامه به برخی از پروژه های اجرا شده توسط این شرکت اشاره شده است.

 • مجتمع تجاری در شهر بارسلون اسپانیا (گالری تصاویر)

 • برج ونوس واقع در خیابان ملاصدرا

 • پروژه سحر واقع در منطقه ولنجک

 • برج عسل واقع در خیابان مریم الهیه

 • پروژه میرداماد میدان پرستو

 • مجتمع تجاری اداری مدائن

 • پروژه های سعادت آباد و زعفرانیه

 • شهرک افشین کلاردشت (گالری تصاویر)

موقعیت جغرافیایی

میدان فردوسی, تهران, ایران

021-77153511
021-77417167

پاسخ دهید